Izoteam - Walczysz z trądzikiem? Teraz możesz wygrać

Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zauważyłaś(eś) błędy? Zgłoś je mailem pod adres admin@izoteam.pl

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Białe pryszcze, od czego mogą być?  (Przeczytany 203 razy)

henry31

• a1
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Białe pryszcze, od czego mogą być?
« dnia: Sierpień 09, 2013, 12:07:02 pm »

Informacje w necie raczej nie sa jednoznaczne, czy to prawdopodobnie hormony? Może być właśnie taka odpowiedź- przypuszczalna. MAm sporo przebarwień, jak coś wyskoczy, to nie jest czerwona krosta jak to powinno być, lecz biała (najcześciej po boku nosa, pomiedzy brwiami lub ukryte w brwiach, ewentualnie nas ustami, raczej nigdy gdzies indziej). Taka 'kropka'.

Jeszcze dodam, że - o ile dobrze pamietam - jak robiłem jeszcze lewatywy regularnie, to krosty te ani żadne inne nie wyskakiwały, chociaż nie wiem czy łączyć jedno z drugim..

na nosie i w okolicach mam takie dziurki jakby, coś jak w truskawkach(?) są... nie ma sensu pisać o szczegółach, ale ogólnie nieciekawie jest  :(

Anavar

• a1
  • *
  • Reputacja: +2/-0
Odp: Białe pryszcze, od czego mogą być?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:34:44 pm »

Na nosie masz najpewniej zaskórniki. A to białe to łój.

henry31

• a1
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2013, 21:07:44 pm »

Czy da sie na podstawie powyzszych informacji stwierdzić, że to hormony? a może i hormony i np."coś nie domyka" sie w organizmie, nie mam wiedzy w temacie, tak obrazowo tłumacze np. u wiekszości organizm jest w stanie pozbywać sie toksyn, a u mnie np. cos jest odblokowane lub źle funkcjonuje?

Pojawiaja sie tylko biale, a ogólnie pozostały mi przebarwienia na całej twarzy co zreszta wygląda i tak jak pryszcze...

ElRival

• a2
  • *
  • Reputacja: +18/-3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2013, 21:29:00 pm »

Ciężko podać przyczyny. Ja to mam taką teorię, że te małe i białe to robią się ze zaskórników. A te z kolei są spowodowanie zapchanymi porami.Tak to sobie tłumaczyłem przynajmniej kiedyś, łatwiej było dzięki temu to zrozumieć :)
Ja również próbowałem zgłębić wiedzę na temat trądziku. Najbardziej przekonuje mnie teoria o chemii w żywności, produktach, z którymi mamy na co dzień styczność itp.. Argumenty są mocne- w przeszłości nie było takich problemów z tą chorobą. Ludzie nie dbali o higienę, a nie mieli takich zaburzeń jak my dziś. W krajach słabo rozwiniętych ludzie jedli co upolowali. To złowili rybkę, to złapali jakiegoś dzika. Wszystko naturalne. Teraz w czasach makdonaldyzacji, nagle pojawił się tam trądzik. To jest podejrzane.

Anavar

• a1
  • *
  • Reputacja: +2/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2013, 16:15:56 pm »

Nie wiadomo, kiedy rozwinęła się ta choroba, ale 40 lat temu mój ojciec także miał trądzik przez długi czas. Wszyscy prowadzimy podobny tryb życia, więc jednak jakieś predyspozycje muszą występować.
Słyszałem o plemieniu Ache z Paragwaju, w którym problem trądziku nie występował. Gdy przeniesiono ich do miasta, trądzik szybko dał o sobie znać. Niewątpliwie coś w tym jest.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2013, 16:17:43 pm wysłana przez Anavar »
Strony: [1]   Do góry