IZOTEAM.PL - Walczysz z trądzikiem? Teraz możesz wygrać!
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wypowiadać się na forum.
Kwiecień 17, 2014, 03:09:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
177662 wiadomości w 10595 wątkach, wysłane przez 11738 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Thomasnex
* Strona główna Pomoc Pomoc Czat Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Strony: [1]   Do dołu
Drukuj
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
carolina91

*
Autor tematu

Kobieta Offline
Reputacja: +1/-0
Ostatnie logowanie:
Kwiecień 11, 2014, 16:21:00

Kuracja od: 28.08.2013

Windows XP Firefox 23.0
« : Sierpień 30, 2013, 09:33:35 »

Uprzejmie proszę osoby z doświadczeniem o radę czy warto zacząć terapię. Czy przy mniej zaawansowanym stopniu trądziku objawy uboczne leczenia izotretyoiną są lżejsze? Jutro postaram się zamieścić zdjęcia mojej twarzy.

nikt Ci niestety nie odpowie na to pytanie bo nie wiadomo co będzie  Mrugnięcie ja też nie miałam zaawansowanego trądziku.

Nie miałaś zaawansowanego trądziku, jak przeszłaś terapię? Jakie miałaś skutki uboczne? Wysyp?

Nie ukrywam, że najbardziej obawiam się mogącego wystąpić wysypu. Praca wymaga ode mnie estetycznego wyglądu. Wiem, że kobiety mają "troszeczkę łatwiej", bo mogą zrobić makijaż, ale on nie zawsze wszystko zakryje. Sfera estetyczna jest dla kobiet bardzo wrażliwym punktem. Chciałabym mieć gładką cerę bez niedoskonałości. Lekarz powiedział mi, że wysyp występuje tylko u kilku procent pacjentów, ale wydaje mi się, że zrobił to tylko dlatego żeby naciągnąć mnie na tą terapię ze względu korzyści finansowych.

ale..

czy warto zwalczać jeden "defekt" kosztem mogących wystąpić, utrzymujących się po terapii skutków ubocznych? czy jest takie ryzyko? czy ma sens zwalczyć trądzik a załapać jakieś nowe uszczerbki na zdrowiu? Wygląd estetyczny jest ważny także od strony psychicznej, ale zdrowie mimo wszystko jest najważniejsze.  
Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 09:43:46 wysłane przez carolina91 Zapisane
solarsystem

*

.

Kobieta Offline
Reputacja: +0/-0
Ostatnie logowanie:
Wrzesień 20, 2013, 00:09:31

Dziennik kuracji
Kuracja od: 29.08.2013
Przyjmowana dawka: 60 mg

Windows 7/Server 2008 R2 Chrome 29.0.1547.57
« Odpowiedz #1 : Sierpień 30, 2013, 15:39:38 »

Cześć! Stałam przed tym samym problemem jakiś czas temu, ale ostatecznie podjęłam decyzję, że podejmę leczenie. Również mój trądzik nie jest zaawansowany i łatwo było zatuszować niedoskonałości, aczkolwiek zawsze marzyłam, żeby się rano obudzić z gładką cerą i nie marnować czasu na nakładanie tony podkładu. Również martwię się wysypem i tak jak Tobie, dermatolog powiedział mi, że tylko jakaś część pacjentów dostaje wysypu i to na początku kuracji (nie sądzę żeby mówiła to dla korzyści finansowych, bo raczej nic jej do tego skoro lek kupuje się w aptece). Martwiłam się też o włosy - łupież i wypadanie, ale zapewniła mnie, że po odstawieniu wszystko wróci do normy. Dużo przesiedziałam na forum, widziałam mnóstwo zdjęć i z moich obserwacji wynika, że każdy przechodzi kurację na swój sposób, ale myślę, że warto zaryzykować. U większości osób efekty były powalające, więc póki co nastawiam się bardzo pozytywnie i czekam na pierwsze skutki (kurację zaczęłam wczoraj). Trzymam kciuki za podjęcie dobrej!

solarsystem
carolina91

*
Autor tematu

Kobieta Offline
Reputacja: +1/-0
Ostatnie logowanie:
Kwiecień 11, 2014, 16:21:00

Kuracja od: 28.08.2013

Windows XP Firefox 23.0
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2013, 11:59:08 »

Widzę, że doskonale się rozumiemy. Zadecydowałam, jutro idę na wizytę do dermatologa. Zrobiłam już badania, ale jeszcze ich nie odebrałam więc nie podzielę się wynikami. Czy to prawda, że co miesiąc trzeba mieć jakieś zaświadczenie od ginekologa? Nie byłam u ginekologa, bo jestem w trakcie trwania miesiączki. Jakie dostałaś tabletki?
Strony: [1]   Do góry
Drukuj
Skocz do: