od czego zależy ilość brania leku

(1/2) > >>

bombel:
Mam takie pytanie .. i przepraszam bardzo jezeli takowy watek juz istnieje ale z moim sprzetem to chyba bym go  miesiac szukala :[
wracając do tematu to jestem ciekawa od czego zxalezy ilosc brania leku czy od wagi czy od nasilenia trdziku .... tradzik mam z kadzym dniem coraz gorzej i zastanawiam sie coraz powazniej nad zaczeciem tej kuracji ale niestety waze sporo 70kg ... i boje sie ze leczenie nie wyniesie mnie miesiecznie (jak slyszalam) 200zl tylko np podwojna dawka (?!)

a i jescze odnosnie brania tego leku to czy nie mozna wooogole nic pic alkoholu?

niejestem jakoms alkoholiczka ..bardziej mysle o jakims piwie na sylwestra ;P

Pincognito:
1. Dawka zależy od wagi, nasilenia trądziku, tolerowania leku przez organizm (trzeba robić systematycznie badania).
2. Bez obaw, Izotek jest drogi ale nie aż tak drogi :) Standardowa dawka to 40 mg czyli dwie kapsułki dziennie czyli dwa opakowania na miesiąc... Ale ja kupuję jedno opakowanie za 130 zł, a to już jest drogo. Gdzieniegdzie można znaleźć nawet za 90 zł... Zależy skąd jesteś, w dużych miastach nie będzie problemu ze znalezieniem taniej apteki. Za 200 zł to byś się musiała postarać żeby znaleźć:P
3. Co do alkoholu... Lepiej nie pić wcale. Wprawdzie są tacy co pili i żyją ale lepiej nie ryzykować, że nie wspomnę o przeholowaniu bo w najlepszym wypadku skończysz w szpitalu.

bombel:
dziekuje za odp :) .... ale tak scieslej z tego co zrozumialam to ze waze 70 a nie 50 kg to i tak mozliwe ze wplynie na to iz bede musiala brac wiecej i wiecej zaplace ?;P

Pincognito:
Wyjaśnię dokładniej.

Kuracja polega na tym, że powinno się wziąć określoną ilość leku na kilogram masy ciała. Ilość ta zależy od obserwowanej szybkości działania leku, nasilenia trądziku itp. ale średnio mówi się o dawce 120 mg / kg masy ciała, czyli na każdy kilogram 6 kapsułek po 20 mg.

Jeżeli ważysz 50 kg to musisz wziąć w sumie 300 kapsułek, co biorąc jedną dziennie da Ci 10 miesięcy kuracji. Ważąc 70 kg musiałabyś wziąć 420 kapsułek, a to daje 14 miesięcy po jedną dziennie przy czym kuracja nie powinna trwać dłużej niż rok. Dlatego osobom z większą wagą podaje się większe dawki - żeby skrócić długość trwania kuracji. Poza tym im większa ogólna masa organizmu tym mniej odczuwalne są skutki uboczne, więc można sobie na zwiększenie dawki pozwolić.

Z tym, że każdy lekarz tak naprawdę wie swoje, jeden wciśnie Ci dawkę 10 mg dziennie i go nie przekonasz inaczej, inny będzie się starał Cię leczyć najwyższą w miarę tolerowaną przez organizm dawką, po 60-80 mg / dzień.

Nie wiem jaki jest stan Twojej twarzy, jeśli masz lekki trądzik to spokojnie możesz jechać na 20 g (czyli 1 opakowanie / miesiąc), choć mogłabyś na większej dawce (o ile organizm by to tolerował) by efekty były szybsze i by kuracja trwała krócej. Jeśli jednak Twój trądzik jest silny to mimo wszystko polecam większe dawki, szukać tańszej apteki, choćby i kilkaset kilometrów od domu i jednak większą dawkę, bo potem rok minie a kuracja może dopiero się rozkręcać...

steraf:
Dzienna dawka powinna wynosić około 0,5mg/kg masy ciała, jeśli ważysz 70kg = 40mg dziennie czyli 2 opakowania izoteku 20mg miesięcznie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona