Izoteam - Walczysz z trądzikiem? Teraz możesz wygrać

Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zauważyłaś(eś) błędy? Zgłoś je mailem pod adres admin@izoteam.pl

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 48   Do dołu

Autor Wątek: Nietolerancja pokarmowa, jelita - trądzik!!!!! Przeczytaj!  (Przeczytany 63450 razy)

Immortal !

• a3
  • *
  • Reputacja: +36/-44
  • Miracles could happen !
Odp: Nietolerancja pokarmowa, jelita - trądzik!!!!! Przeczytaj!
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 13, 2012, 19:31:27 pm »

Ja chciałbym stanąć trochę w obronie wafli ryżowych :)

Mam wafle, których skład, to 100% brązowego ryżu (bez jakichkolwiek dodatków). Myślę, że to o wiele zdrowsze niż najlepszy chleb pełnoziarnisty :)
Nie istnieje druga taka dolegliwość, która powodowałaby większy uraz psychiczny, większą ogólną niepewność i poczucie bycia gorszym, niż trądzik !!

Tomasson

• Gość
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 13, 2012, 19:41:09 pm »

Rozumiem, że przy kandydozie alkohol również niewskazany...?

W sobotę polała się wódka i dzisiaj mam masakrę na twarzy.

Bartek1555

• a2
  • *
  • Reputacja: +16/-9
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpień 13, 2012, 20:36:28 pm »

Dzięki wielkie Bartek!
Wszystko sobie zapisuję, także nie powinienem mieć kłopotu z ułożeniem sobie diety.

Co jeszcze znalazłem:
-omlet z jajek, i tylko i wyłacznie tego, zadna mąka niepotrzebna http://www.kfd.pl/omlet-przepis-na-zdrowy-omlet-v2-161291.html
-tu jest jeszcze omlet z płatkami owsianymi i kawałkami banana http://www.youtube.com/watch?v=L_3B0RJl-0k&feature=relmfu (jogurt można pominąć i go nie dodawać)
-naleśniki z mąki kukurydzianej: http://pichcesobie.blogspot.com/2011/10/nalesniki-z-maki-kukurydzianej.html z tymże niestety nakazują dodać 1,5 szklanki mleka..  :-\

PS.
Cztery rodzaje płatek kukurydzianek jakie są u nas w sklepach zawierają słód jęczmienny. Czy to nie jest jakiś gluten albo coś podobnego?

Naleśniki sobie daruj, jakoś bez nich przeżyjesz ;) Słód jęczmienny to niestety gluten, gdyż jęczmień jest zbożem, więc na bank ma to gluten. Spróbuj szukać dalej, pewnie są jakieś które są w 100% wykonane z kukurydzy bez żadnych dodatków. I proszę, znalazłeś dość dużo zamienników oprócz nudnego chleba :D

Immortal no na pewno lepsze są wafle ryżowe bo nie mają glutenu i raczej mało jest ludzi którzy mają reakcje alergiczne na ryż, ale wiadomo z głową jak zjesz całą paczkę na dzień to będzie przegięcie pały, bo jednak cała paczka ma dość sporo węglowodanów i niestety jest to już dość zawyżony indeks glikemiczny :)

Tomasson no wow, żadnego alkoholu broń panie boże, jeszcze przy kandydozie i jeszcze piwo które ma drożdże to już w ogóle taką krzywdę sobie robisz że szok! :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 20:43:36 pm wysłana przez Bartek1555 »

kunek

• Gość
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 13, 2012, 22:34:12 pm »

Witam was wszystkich a szczegolnie autora wątku.

Jak widac w moim profilu zarejestrowalem sie 1 lutego 2010r. Dlaczego? A no z tej przyczyny jak wiekszosc.... "tr...", nawet nie wypowiadalem tego slowa z pol roku, ale teraz sie juz odwaze wiec.. z tradziku.. Mialem w tym okresie mega tradzik, pelno gulek, wypryskow... nawet wpadlem w depresje ale ciagle wierzylem ze wygram z tym gównem.

Tak jak autor w tekscie wymienil te wszystkie antybiotyki, lekarstwa, zele, masci, to i ja je wszystkie probowalem i spozywalem! + do tego dochodzi praktycznie co miesiac 100zl na dermatologa ktory wszystko wie najlepiej a tak naprawde nic nie wie(ale to raczej wina systemu), bo malo jest dermatologow co z wlasnej checi usiądą do komutera zeby poszukac nowych informacji na temat tej choroby.

A wiec do rzeczy... przez te dwa lata ciagle cos mi przypisowano jak wiekszosci... na forum wchodzilem poczytac troche i sie motywowac do walki. Wiadomo przeczytalem efekty uboczne i spanikowalem i ciagle sobie powtarzalem ze jak teraz jakies lekarstwo nie pomoze to siegne po izotek. No i tak do czerwca tego roku, pelno syfow na japie i postanowilem ze na zime izotek kupuje. Czerwiec = euro 2012 w Polsce i wtedy nastal cud!!

Postanowilem ze w czasie tych 3 tygodni bede jadl wszystko co chce i pil rowniez bo w koncu druga taka imreze miec nie bedziemy! Jadlem chipsy, ryz, ziemniaki, mieso, ryby, jajka. W tym czasie nie tknalem zadnego produktu z maki pszennej i zadnego chleba, nawet zytniego. I co? I no to ze nagle spojzalem w lustro i mam o 70%  mniej wypryskow i mam mega twarz, tylko ciagle sie swiecila.

Zaczalem szukac info, znalazlem info na temat glutenu.... WYKLUCZYLEM Z MOJEJ DIETY PIECZYWO(KAZDEGO RODZAJU), MAKE PSZENNA, MAKARONY PSZENNE, SOSY ITP

Proponuje wpisac w goodle "tabela glutenowa" i tam macie info.

I co?? Szykowalem sie na zimowa depreche z izotekiem = z wysypami, a tu sie okazalo ze
DIETA to fundament, podstawa, rdzen w walczeniu z tradzikiem

Zgodze sie z autorami wypowiedzi na temat ze system nam wmawia ze dieta nie powoduje tradziku.. to bzdury... Czy wiecie ze w USA przemysl farmaceutyczny jest wiekszy od motoryzacyjnego....?

Aha i dziwne jest rowniez to jak ludzie robia glodowki oczyszczajace i maja mega cere...

Sam mialem napisac temat apropo diety ale ku mojej uciesze juz taki istnieje wiec dopisuje swoje spostrzezenia.

Apeluje by przed izotekiem pokombinowac z dieta

NIe wiecie co dokladnie?? Wiec moje propozycje

1. Sprawdzic alergie na gluten, pszenice
2. Zrobic badania zwiazane z zaladkiem, jelitami -  adekwatnie do wyniku szukac info w necie(info do diety)
3. Poczytac i pokombinowac o Indeksie Glikemicznym(zwiazane z cukrami)
4. Dieta bez miesa.
5. Odczyn zasadowy i kwasowy (poczytac na temat kwasowosci ogranizmu, ma byc rownowaga!)

No rozpisalem sie.. no ale musialem bo wyleczylem to gowno i teraz jestem usmiechniety i pragne pozyc a mam juz 22 lata :D Trzeba rozpowszechniac to ze dieta ma wplyw na tradzik. Ja bede a Ty??

Jesteś tym, co jesz

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2012, 22:36:07 pm wysłana przez kunek »

Alexiej

• Gość
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 13, 2012, 23:19:38 pm »

Zauważyłem, że gdy w sobotę byłem na pizzy ze znajomymi i mimo, że zjadłem niewielki kawałek, to na następny dzień byłem już wysypany na twarzy. Na początku lipca byłem  zaś kilkukrotnie nad wodą gdzie jadłem zapiekanki. Cecha wspólna: pieczarki.
Co mogą takiego zawierać? A może to przez ciasto?

Immortal !

• a3
  • *
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpień 13, 2012, 23:32:58 pm »

2. Zrobic badania zwiazane z zaladkiem, jelitami -  adekwatnie do wyniku szukac info w necie(info do diety)
4. Dieta bez miesa.
5. Odczyn zasadowy i kwasowy (poczytac na temat kwasowosci ogranizmu, ma byc rownowaga!)

1. Jak sprawdzić taką alergię ? Są jakieś tańsze badania poza testem ImuPro ?

2. Jakie badania ? Napisz coś więcej na ten temat !

4. A to czemu ?

Dziękuję Ci bardzo serdecznie za ten post i czekam na odpowiedź :)
Nie istnieje druga taka dolegliwość, która powodowałaby większy uraz psychiczny, większą ogólną niepewność i poczucie bycia gorszym, niż trądzik !!

mst

• a3
  • *
  • Reputacja: +11/-11
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpień 14, 2012, 00:11:41 am »

Immortal, zjedz sobie dużą ilość chleba i obserwuj swój organizm.
U mnie przy laktozie pojawiły się zaparcia. Na szczęście nie zauważyłem takiej reakcji na chleb wieloziarnisty, ale mimo to nie mam zamiaru uszkadzać sobie jelit glutenem i zdecydowanie ograniczę spożywanie chleba do 2 kromek dziennie maksymalnie. Dziękuję za taką chemię. ;)

Co do tortilli - przepis na ciasto: http://www.kfd.pl/placki-tortilli-205874.html . Używajcie mąki kukurydzianej.
A tu owsiane naleśniki bez żadnych mąk i innych cudów: http://www.kfd.pl/owsiane-nalesniki-pancakes-206768.html

Apropo czekolad - polecam gorzką Goplany (na etykiecie wyraźnie pisze, że nie zawiera glutenu). 2-3 kawałki można dziennie sobie zjeść. I to nawet jest zdrowe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 00:14:39 am wysłana przez mst »

Immortal !

• a3
  • *
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpień 14, 2012, 00:27:17 am »

Wolę w tę drugą stronę :) Od dziś rana jestem na diecie bezglutenowej :)

Tak w ogóle to dzięki za te przepisy, są świetne :)

kunek

• Gość
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpień 14, 2012, 09:15:29 am »

Zauważyłem, że gdy w sobotę byłem na pizzy ze znajomymi i mimo, że zjadłem niewielki kawałek, to na następny dzień byłem już wysypany na twarzy. Na początku lipca byłem  zaś kilkukrotnie nad wodą gdzie jadłem zapiekanki. Cecha wspólna: pieczarki.
Co mogą takiego zawierać? A może to przez ciasto?

No ja nie wiem czy przez pieczarki, moze przez te pieczywo, w koncu oba z maki pszennej, tak mysle. NIe jedz przez jakis czas pieczywa i to co wczesniej pisalem i zobacz efekty.

4. A to czemu ?

1. Tu masz strone na ten temat http://www.celiakia.pl/celiakia/
Najlepiej dostosuj sie do diety , ja efekty widzialem po tygodniu.

2. CHodzi o to ze jak boli cie czesto zoladek, masz wzdecia, zaparcia, odruchy wymiotne, biegunki, wtedy trzeba zrobic badanie i isc w tym kierunku jak np. autor watku ma nietolerancje pokarmowa jelita i do tego dostosowal diete i wiedzie mu sie dobrze :D

3. TO jest jedna z alternatyw, niektorym cera poprawia sie po odlozeniu miesa z diety.

Musisz teraz pomyslec kiedy cie najbardziej wysypuje, po jakich posilkach i czytac na ten temat a wszystko bedzie git jak w moim przypadku!!

Bartek1555

• a2
  • *
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpień 14, 2012, 14:08:47 pm »

2. Zrobic badania zwiazane z zaladkiem, jelitami -  adekwatnie do wyniku szukac info w necie(info do diety)
4. Dieta bez miesa.

4. A to czemu ?

Dziękuję Ci bardzo serdecznie za ten post i czekam na odpowiedź :)

1. Można odznaczyć samo przeciwciało IgG np. w Poznaniu u alergologa jest możliwość oznaczenia jednego przeciwciała i kosztuje to 55zł, jednak celiakie i tak wyklucza sie lub potwierdza w 100% poprzez badanie Kolonoskopii, czyli badaniem jelita grubego i cienkiego i sprawdzenie zaniku kosmków jelitowych i ich stopień zaniku :P

2. Gastroskopia i kolonoskopia te badania w pełni pokażą stan twoich jelit. W sumie nie ma pisać coś więcej po prostu gastroskopia sprawdzi żołądek, kolonoskopia stan jelit.

4. Czemu nie mięso, mięso może zostawiać po angielsku się to nazywa "mucus" czyli taką wydzielinę na jelitach i żołądku > http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mucus_cells.png
Ale ja mięso jem nie widzę problemu, jednak mięso długo się trawi ale nie jest męczące dla jelit, jedyna zasada mięso jemy tylko i wyłącznie z warzywami!!!!!!! A nie ryż, mięsko i warzywka :P

Posty automatycznie scalono: [time]wto 14 sie 2012 12:13:31 GMT-1[/time]   Pamiętaj, że przez 6 godzin masz możliwość edycji swojego posta!!!

Wolę w tę drugą stronę :) Od dziś rana jestem na diecie bezglutenowej :)

Tak w ogóle to dzięki za te przepisy, są świetne :)

Tyle trzeba było pisać byś się w końcu zdecydował:P Ja po glutenie nie miałem żadnych objawów, żadnych ani zaparć, bóli żołądka, wzdęć itp. a jednak jest podejrzenie u mnie choroby trzewnej czyli nietolerancji na gluten. W czwartek odbieram wyniki, mimo to co nie wykaże mam zamiar być do końca życia na diecie bez glutenu. Poza tym gluten sam w sobie nawet dla osób dorosłych jest nie zdrową substancją bo to jednym słowem taki klej który powoduje utrzymanie konsystencji chleba i dlatego jest on taki miękki można go zgniatać a on wraca do swojej postaci :)

Dziś 9 dzień na diecie, kaszka zeszła z twarzy zeszła, zmniejszenie wyprysków o 70% :P Zobaczymy jaki efekt będzie po pół roku. Oczyszczanie organizmu z glutenu może zająć nawet do 9 miesięcy.

Cieszę się Kunek, że dołączyłeś do dyskusji bo może teraz ludzie bardziej uwierzą, że można leczyć się dietą, tylko to wymaga czasu i czasem nie myślcie, że miesiąc czy dwa starczą, czy jak się chodzi na siłownie to czy po miesiącu i dwóch widać oszałamiające efekty raczej nie ale już po pół roku i więcej na pewno tak ;) Brać się za diety, a nie tylko faszerować się antybiotykami, kremami przeciwtrądzikowymi itp.

Posty automatycznie scalono: Sierpień 14, 2012, 14:25:04 pm   Pamiętaj, że przez 6 godzin masz możliwość edycji swojego posta!!!
U mnie przy laktozie pojawiły się zaparcia. Na szczęście nie zauważyłem takiej reakcji na chleb wieloziarnisty, ale mimo to nie mam zamiaru uszkadzać sobie jelit glutenem i zdecydowanie ograniczę spożywanie chleba do 2 kromek dziennie maksymalnie. Dziękuję za taką chemię. ;)

Co do tortilli - przepis na ciasto: http://www.kfd.pl/placki-tortilli-205874.html . Używajcie mąki kukurydzianej.
A tu owsiane naleśniki bez żadnych mąk i innych cudów: http://www.kfd.pl/owsiane-nalesniki-pancakes-206768.html

Apropo czekolad - polecam gorzką Goplany (na etykiecie wyraźnie pisze, że nie zawiera glutenu). 2-3 kawałki można dziennie sobie zjeść. I to nawet jest zdrowe.

Płatki owsiane odpadają mają gluten, musi na nich pisać że są na bank bezglutenowe, mówi się że owies ma mniejsze ilości glutenu czy nie jest tak niebezpieczny, ale to dalej jest zboże, które jest z reguły zanieczyszczone glutenem. Więc płatki owsiane bezglutenowe :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 14:25:04 pm wysłana przez Bartek1555 »

max44

• a1
  • *
  • Reputacja: +3/-2
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:56:54 pm »

Druga sprawa-do tych, którzy idą dietą bezglutenową czy jakąkolwiek inną - czy Wasza dieta jest monotonna, w sensie codziennie jedno i to samo, czy urozmaicona, jednego to, drugiego to?? Jak wiadomo, w niektórych dietach nie ma zbyt dużego wachlarza wyborów, więc ciekawi mnie to ...

Moja jest dość monotonna i to jest niestety problem. Śniadanie to zazwyczaj jajka w różnej postaci na miękko, sadzone, jajecznica lub omlet z papryką, pieczarkami, cukinią itp. Obiad to jakieś warzywa: kalafior, brokuł, pomidory, ogórki, sałata, cukinia, pieczarki do tego ryba lub pierś z kurczaka lub polędwiczki wieprzowe. Kolacja to znów kawałek ryby lub innego mięsa + jakieś warzywa. W międzyczasie jadam dużo owoców: jabłka, śliwki, borówki, maliny, grejpfruty itp. chociaż wiem, że może aż w takich ilościach nie powinienem ich spożywać, jednak próbuje sobie w ten sposób urozmaicić dietę. Do tego jeszcze przekąski typu orzechy włoskie, migdały.

No i pytanie, co mógłbym dorzucić do tej diety? Czytałem sobie przepisy z diety paleo ale proponowane potrawy są tam dość skomplikowanie i drogie typu: krewetki gotowane na parze, nogi kraba gotowane na parze itp. W takie rzecz nie mam zamiaru się bawić. Potrzebuję coś prostego co doda "świeżości" do tej diety, jakieś propozycje? :)

Do tego w weekend mam wesele. Wiadomo będzie mnóstwo żarcia którego nie powinienem jeść oraz alkoholu. Na razie nie widzę możliwości żeby tam siedzieć o suchym pysku  :-\
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 21:59:56 pm wysłana przez max44 »

Bartek1555

• a2
  • *
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpień 14, 2012, 23:05:15 pm »

Druga sprawa-do tych, którzy idą dietą bezglutenową czy jakąkolwiek inną - czy Wasza dieta jest monotonna, w sensie codziennie jedno i to samo, czy urozmaicona, jednego to, drugiego to?? Jak wiadomo, w niektórych dietach nie ma zbyt dużego wachlarza wyborów, więc ciekawi mnie to ...

Moja jest dość monotonna i to jest niestety problem. Śniadanie to zazwyczaj jajka w różnej postaci na miękko, sadzone, jajecznica lub omlet z papryką, pieczarkami, cukinią itp. Obiad to jakieś warzywa: kalafior, brokuł, pomidory, ogórki, sałata, cukinia, pieczarki do tego ryba lub pierś z kurczaka lub polędwiczki wieprzowe. Kolacja to znów kawałek ryby lub innego mięsa + jakieś warzywa. W międzyczasie jadam dużo owoców: jabłka, śliwki, borówki, maliny, grejpfruty itp. chociaż wiem, że może aż w takich ilościach nie powinienem ich spożywać, jednak próbuje sobie w ten sposób urozmaicić dietę. Do tego jeszcze przekąski typu orzechy włoskie, migdały.

No i pytanie, co mógłbym dorzucić do tej diety? Czytałem sobie przepisy z diety paleo ale proponowane potrawy są tam dość skomplikowanie i drogie typu: krewetki gotowane na parze, nogi kraba gotowane na parze itp. W takie rzecz nie mam zamiaru się bawić. Potrzebuję coś prostego co doda "świeżości" do tej diety, jakieś propozycje? :)

Do tego w weekend mam wesele. Wiadomo będzie mnóstwo żarcia którego nie powinienem jeść oraz alkoholu. Na razie nie widzę możliwości żeby tam siedzieć o suchym pysku  :-\

Paczka krewetek z biedronki to jakieś 10zł to nie jest drogo :D A na paże wyjdzie to samo jakby je ugotować na wodzie :D Dodaj sobie słonecznik, pestki z dyni :) Ja jem tak samo jak ty i nie narzekam, że jest to jakaś monotonia, można kombinować z jedzeniem, robić jakieś sałątki, uzywac oliwy z oliwą, jakoś doprawiać mięsa ;D ja sie tam ciesze 9 dni a kaszka z calej twarzy zeszla wiec cos musi byc na rzeczy a twarz juz sie przetluszcza mniej o jakies 50% niz 9 dni temu :D Kup sobie 0,5 luksusowej hehe jedyna wódka na polskim rynku bez glutenu hehe
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 23:08:58 pm wysłana przez Bartek1555 »

kunek

• Gość
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpień 14, 2012, 23:13:55 pm »

No albo piekna skora albo dalej lykac swinstwo. Nie ma co plakac ze dieta jest monotonna, jest tyle zywnosci, przepisow ze wystarczy chciec poszukac. Np ryz!! Do niego mozesz mnostwo miesa i ryb dodawac + nieograniczana liczbe przypraw. Wystarczy wpisac w google "ryz przepisy" i masz mnostwo. No trzeba sie poswiecic bo fakt ze smakiem tez trzeba zjesc fajnie :)

Od czerwca po euro czyli praktycznie caly lipiec i polowa sierpnia moja skora wyglada super, wiadomo wyskoczy cos ale na next day nie ma nic :D Tylko jeden problem, ciagle tlusta skora i  swiece sie przez to ale nie przejmuje sie tym juz bo w koncu to maly pikus :D

Bartek1555

• a2
  • *
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 14, 2012, 23:50:26 pm »

No albo piekna skora albo dalej lykac swinstwo. Nie ma co plakac ze dieta jest monotonna, jest tyle zywnosci, przepisow ze wystarczy chciec poszukac. Np ryz!! Do niego mozesz mnostwo miesa i ryb dodawac + nieograniczana liczbe przypraw. Wystarczy wpisac w google "ryz przepisy" i masz mnostwo. No trzeba sie poswiecic bo fakt ze smakiem tez trzeba zjesc fajnie :)

Od czerwca po euro czyli praktycznie caly lipiec i polowa sierpnia moja skora wyglada super, wiadomo wyskoczy cos ale na next day nie ma nic :D Tylko jeden problem, ciagle tlusta skora i  swiece sie przez to ale nie przejmuje sie tym juz bo w koncu to maly pikus :D

Tłusta cera masz pewnie dlatego ze mimo nie jedzenia glutenu jesz produkty o wysokim Indeksie Glikemicznym to dla tego :) Ja jak jem mało węglowodanów i tylko produkty o niskim IG to łojotok przechodzi i to bardzo :) Ale wiadpmo, lepsza tłusta cera niż z pryszczami ;)

mst

• a3
  • *
  • Reputacja: +11/-11
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpień 15, 2012, 00:45:06 am »

A nadmiar białka w diecie może wywoływać trądzik?
Mowa o białku z mięsa itp., nie z odżywek.
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 48   Do góry