Izoteam - Walczysz z trądzikiem? Teraz możesz wygrać

Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zauważyłaś(eś) błędy? Zgłoś je mailem pod adres admin@izoteam.pl

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Leczenie zaskórników  (Przeczytany 1009 razy)

veroni

• a1
  • *
  • Reputacja: +0/-0
Leczenie zaskórników
« dnia: Listopad 25, 2012, 14:56:15 pm »

Witam.
Otóż męczę się z trądziekiem od wczesnego wieku dojrzewania. Dziś mam 21 lat. Skóra o dziwno nie jest bardzo zniszczona (nie mam jako tako blizn, jedynie troche przebarwien). Ropnych krost nie mam aż tak dużo, a jeśli się pojawiają to w dolnych częściach twarzy. Moim obecnym problemem są jednak zaskórniki zamknięte, grudki. Zwłaszcza w okolicach ust, na brodzie i na policzkach. Kilka miesięcy temu przygotowywalam sie do kuracji Izotekiem, ale ostatecznie zmienilam lekarza, ktory stwierdzil ze moje problemy skórne nie kwalifikują się na leczenie retinoidami.
Kilka dni temu postanowilam wypowiedzieć wojnę moim grudkom. I tu rodzą się moje pytania.
W jaki sposób pozbywa się zaskórników,grudek? Jest szansa, że przy stosowaniu odpowiednich preparatów one się wchloną? Czy to jest tak, że one muszą wyjść na wierzch i złuszczyć się wraz ze skórą?
Przez kilka ostatnich wieczorów, po oczyszceniu twarzy, nakladalam na twarz taka maseczkę robioną na zamówienie w aptece, którą przepisała mi pani dermatolog. Potem przed pójściem spać smarowałam się Brevoxylem. Rano smarowałam buzię Normaclinem (to jest maść z klindamycyną) i potem nawilżalam buzię kremem z Ivostinu (takim co jest polecamy w intetnsywnych kuracjach dermatologicznych).
No i dzisiaj rano przeżyłam szok. Cała dolną partię buzi i policzki (ale mniej) miałam w suchych skórkach.  
I zastanawiam się co to oznacza. Czy to jest zły znak, że moja skóra nie toleruje tylu specyfików? (choć wszystkie stosuje zgodnie z zaleceniami dermatologa) Czy jest to raczej dobry znak, że wraz z łuszczącą się skórą łuszczą się zaskórniki? I jeśli przeżyję to pogorszenie cery to jest szansa na to, że moja kuracja przyniesie oczekiwane efekty?

truestory

• Gość
Odp: Leczenie zaskórników
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2012, 21:17:00 pm »

ja pozbyłam się zaskórników dzięki kosmetyczce... naprawdę : ) najpierw zaczynałam od kwasów migdałowych bo miałam też ropne zmiany i pirogronowy byłby za mocny, potem kiedy już wszystko ładnie się zagoiło mogłam mieć robione mocniejsze kwasy : ) dodam że brałam do tego unidox ale wątpię że to on mi pomógł bo nie widziałam po nim poprawy... dopiero po kwasach u kosmetyczki zaczęło się lepiej dziać : )
Strony: [1]   Do góry